OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Chirurgia refrakcyjna

wydrukuj

rozmiar czcionki

Chirurgia refrakcyjna, to część chirurgii okulistycznej, polegająca na usuwaniu wad refrakcji. Istnieje chirurgia refrakcyjna rogówkowa, gdzie zwykle przy użyciu laserów usuwane są wady wzroku oraz chirurgia refrakcyjna soczewkowa, która polega na zamianie własnej soczewki na nową lub na włożeniu do oka dodatkowej soczewki.

Oba rodzaje zabiegów refrakcyjnych są dla osób, które muszą (np. ze względów zawodowych) lub chcą widzieć dobrze bez okularów. Najlepszą dla zdrowia i bezpieczeństwa metodę leczenia proponuje lekarz na podstawie kompleksowych, specjalistycznych badań. Pacjentom z rozpoznaną presbiopią proponujemy zabieg wszczepienia sztucznej soczewki, w trakcie którego korygujemy wady widzenia łącznie z astygmatyzmem. Co ważne, w trakcie tego zabiegu nie tylko usuwamy wady oraz zaćmę, ale również unikamy pojawienia się katarakty w przyszłości, jeśli jeszcze nie została zdiagnozowana.

W Centrum Okulistyki i Optometrii OKULUS PLUS zdrowy wzrok i komfort życia każdego Pacjenta jest dla nas najważniejszy, stąd oba rodzaje zabiegów wykonujemy w ciągu jednego dnia przy znieczuleniu kroplowym do oka z wykorzystaniem bezpiecznych, najnowszych technologii.

Laserowa korekcja wzroku i chirurgia soczewki

 

Laserowa korekcja wad wzroku

Laserowa korekcja wad wzroku polega na odpowiednim do wady modelowaniu powierzchni rogówki oka. W Centrum Okulistyki i Optometrii OKULUS PLUS wszystkie zabiegi laserowej korekcji wzroku wykonywane są przez wykwalifikowany i doświadczony personel z wykorzystaniem najnowszego technologicznie lasera firmy Alcon WaveLight® EX500. Celem zabiegów wykonywanych laserem excimerowym w OKULUS jest zapewnienie pacjentom doskonałego widzenia bez okularów i bez soczewek kontaktowych.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami i cenami oraz relacjami medialnymi na temat zabiegów laserowej korekcji w OKULUS PLUS zrealizowanych z wykorzystaniem najnowocześniejszego na Śląsku i Podbeskidziu lasera WaveLight® EX500.

ex500_imageslogos_ex500_side_view2

 

Chirurgia refrakcyjna soczewkowa

Ze względu na różne potrzeby i predyspozycje medyczne naszych Pacjentów, w OKULUS PLUS przeprowadzany również zabiegi korygujące wady wzroku, nie wymagające zmiany krzywizny i struktury rogówki. Chirurgia refrakcyjna soczewkowa polega na zamianie własnej soczewki na nową lub na włożeniu do oka dodatkowej soczewki. Korygujemy wady wzroku i starczowzroczność poprzez zmianę siły łamiącej soczewki, indywidualnie dobranej dla każdego pacjenta zarówno w zakresie dioptrii, jak i modelu oraz rodzaju. Zabieg przebiega w sposób podobny do typowego usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, kropelkowym w warunkach chirurgii jednego dnia.

RLE (Refractive Lens Exchange) to metoda operacyjna stosowana do korekcji wysokiej krótkowzroczności i nadwzroczności,  szczególnie po 40 roku życia.  Polega ona na usunięciu jądra i kory soczewki własnej pacjenta i wszczepieniu do pozostawionej torebki soczewki wewnętrzgałkowej o tak dobranej mocy, aby pacjent po zabiegu nie musiał stosować okularów do dali.

Wszczepiamy też soczewki wewnątrzgałkowe toryczne, które jednocześnie korygują krótkowzroczność czy nadwzroczność oraz astygmatyzm. Dzięki nim od 2008 roku kilkuset naszych pacjentów poprawiło nie tylko komfort życia, ale realizuje też hobby i marzenia, zarówno prywatne jak i zawodowe. Wszczepiane przez nas soczewki mają budowę asferyczną, dzięki czemu zapewniają lepsze widzenie o zmierzchu i wieczorem (ważne przy prowadzeniu pojazdów) oraz przy pracy w warunkach gorszego oświetlenia.

PRELEX (Presbyopic Lens Exchange) jest to metoda korekcji starczowzroczności polegająca na refrakcyjnej wymianie naturalnej soczewki i wszczepieniu soczewki wieloogniskowej.

Starczowzroczność (presbiopia), to problem dotyczący zwykle osoby po 40 roku życia i polegający na kłopotach z widzeniem do bliży. Początkowo odsuwamy rękę z czytanym tekstem coraz dalej od oczu, aż w końcu musimy sięgnąć po okulary do czytania. Starczowzroczność spowodowana jest utratą elastyczności soczewki i brakiem możliwości zmiany jej kształtu, co do 40 r.ż. warunkowało dobre widzenie.

Najlepsze efekty uzyskuje się po  wykonaniu zabiegu na obu oczach w odstępie 2 – 4 tygodni.

Okres adaptacji i przyzwyczajania się do nowego sposobu patrzenia trwa od miesiąca do trzech miesięcy.

013

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78