OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej
We współczesnej okulistyce zabiegi w pełni laserowe stają się standardem. Ich skuteczność a także powrót pacjenta do odzyskania pełnej ostrości wzroku jest szybszy i niesie ze sobą mniej powikłań. Z zabiegu całkowicie zostaje usunięty element mechaniczny (nóż – mikrokeratom) dzięki temu powierzchnia płatka jest idealnie gładka.
Metoda FemtoLASIK jest procedurą wysoce zorientowaną na pacjenta, precyzyjną i bezpieczną. Lekarz na podstawie profilu pacjenta programuje kształt, grubość oraz średnicę płatka – wytwarzane laserem pęcherzyki powietrza powodują rozwarstwienie rogówki (nie przecięcie!) Dla Pacjenta oznacza to przede wszystkim skrócenie czasu rekonwalescencji oraz szybszy powrót do odzyskania widzenia.
– krótszy i bezbolesny czas rekonwalescencji
– krótszy czas trwania zabiegu
– bardzo wysoka precyzja i bezpieczeństwo
– szybki powrót do codziennych aktywności
– możliwość wykonania zabiegu nawet przy bardzo cienkiej rogówce
Ostre widzenie może nastąpić nawet do 4 godzin po zabiegu !
Laserowa korekcja wzroku metodą FemtoLASIK polecana jest wszystkim osobom, które chcą się pozbyć okularów oraz „natychmiast” wrócić do codziennych aktywności. Wg badań większość pacjentów odzyskuje pełne widzenie w mniej niż 4 godziny po zabiegu.* Dla naszych pacjentów oznacza to, że już na następny dzień mogą wrócić do pracy. Podróże, uprawianie sportu a także spacery z przyjaciółmi zaczną obfitować w szczegóły, które dotąd mogły być niezauważalne. Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK jest długoterminowym rozwiązaniem korekcji wady wzroku.
W przypadku kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku metodą LASEK lub LASIK często negatywna kwalifikacja podyktowana jest zbyt cienką rogówką lub za dużą średnicą źrenicy. Metoda FemtoLASIK jest rozwiązaniem dla pacjentów, u których zastosowanie tradycyjnych metod nie było możliwe.
*Durrie et al. Evaluating the Speed of Visual Recovery Following Thin-flap LASIK With a femtosecond Laser. Journal of refractive surgery (2012).
Decyzję o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu podejmuje lekarz na podstawie kompleksowych badań – służą one dokładnemu określeniu rodzaju i wielkości wady, zebraniu danych w celu zaprogramowania indywidualnego dla każdego oka działania wiązki laserowej oraz wykluczeniu okulistycznych przeciwwskazań do zabiegu.