OKULUS KATOWICE – JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE! czytaj więcej

Twarde soczewki kontaktowe

wydrukuj

rozmiar czcionki

Z myślą o pacjentach z wysokimi wadami wzroku jako pierwszy ośrodek na Podbeskidziu wprowadziliśmy specjalistyczne, twarde soczewki kontaktowe. Znajdują zastosowanie w korekcji wysokiej nadwzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu oraz u pacjentów z rozpoznanym stożkiem rogówki. 

Charakterystyka

Soczewki twarde są indywidualnie projektowane, kalkulowane oraz dopasowywane do każdego oka dlatego bardzo ważne jest przeprowadzenie specjalistycznych badań podczas wizyty kwalifikującej. W odróżnieniu od soczewek miękkich, zbudowane są z materiałów, które nie zawierają wody oraz umożliwiają maksymalną przepuszczalność tlenu. 

W zależności od rodzaju wady wzroku, istnieje możliwość ubiegania się o refundację NFZ, o szczegóły zapytaj naszego specjalistę w trakcie wizyty kwalifikującej.

Twarde soczewki kontaktowe stosuje się przez 1 rok.

_mg_3507 zmniejszone

Dla kogo przeznaczone są soczewki kontaktowe twarde?

Materiał, z którego wykonane są twarde soczewki kontaktowe nie powoduje podrażnień i stanów zapalnych, dzięki czemu mogą być one stosowane przez alergików.

Twarde soczewki kontaktowe polecane są do:

– korekcji wad wzroku i dużego astygmatyzmu,
korekcji dystrofii rogówki (stożek rogówki),
korekcji wad powstałych po przeszczepie rogówki,
korygowania rogówek o nieregularnych kształtach (urazy, zabiegi),
– korekcji wady wzroku u osób cierpiących na zespół suchego oka.

Stożek rogówki

Stożek rogówki (keratoconus) to postępująca choroba rogówki oka. W jej wyniku, krzywizna rogówki przybiera kształt przypominający stożek. Jej wykrycie możliwe jest dopiero po przeprowadzeniu specjalistycznych badań topografii rogówki.

Jeżeli zauważasz u siebie pogarszającą się ostrość widzenia w nocy, przedmioty w Twoim otoczeniu stają się zniekształcone lub powielone w jednym oku, pojawia się nadwrażliwość na światło lub częste swędzenie warto umówić się na diagnostykę w kierunku stożka rogówki.

Choroba zostaje zazwyczaj rozpoznana w wieku dorastania, a jej najostrzejsze stadium przypada pomiędzy 20. a 30. rokiem życia. Leczenie stożka rogówki rekomendowane jest indywidualnie dla każdego pacjenta. W zależności od stopnia zaawansowania pierwszym wyborem mogą być twarde soczewki kontaktowe lub zabieg cross linking.

    Chcesz, żebyśmy zadzwonili do Ciebie?
    Podaj numer telefonu, a my oddzwonimy
    lub zadzwoń pod nr. +48 33 816 25 78